33. LETNÍ FILOSOFICKÁ ŠKOLA

Srdečně zveme všechny zájemce na 31. Letní filosofickou školu!

Instrukce, týkající se podmínek, které bude vzhledem k pandemii COVID-19 nutné dodržovat, upřesníme vzhledem k aktuálnímu vývoji na webu před konáním LFŠ.

Současná Letní filosofická škola (LFŠ) je přímým pokračováním LFŠ založené doc. Karlem Flossem a organizované v letech 1991–2011 Nadací Světový Étos – Centrum Prokopios v Sázavě. Po dalších šesti letech konání na faře v Dubu nad Moravou se letos LFŠ koná počtvrté ve Velkých Losinách. Cílem každoročně více než týdenního společného pobývání je inspirativní promýšlení otázek a přednesených témat v duchu demokratického, multikulturního a mezináboženského dialogu. Bohatý program přednášek, seminářů a diskuzí v kruhu pedagogů, studentů, vědců a mladých badatelů je inspirativní pro všechny, kdo považují Platónovu výzvu k filosofickému soubytí a soužití za důležitou pro sebe a pro kulturu, ve které žijí.

Válka a mír

Velké Losiny, pátek 30. června - neděle 9. července 2023