29. LETNÍ FILOSOFICKÁ ŠKOLA:

VÍRA, VĚDA, KULTURA

Velké Losiny, pátek 5. - pondělí 15. července 2019

Srdečně zveme všechny zájemce na 29. Letní filosofickou školu!

Současná Letní filosofická škola (LFŠ) je přímým pokračováním LFŠ založené doc. Karlem Flossem a organizované v letech 1991–2011 Nadací Světový Étos – Centrum Prokopios v Sázavě. Po dalších šesti letech konání na faře v Dubu nad Moravou se letos LFŠ koná podruhé ve Velkých Losinách. Cílem každoročně více než týdenního společného pobývání je inspirativní promýšlení otázek a přednesených témat v duchu demokratického, multikulturního a mezináboženského dialogu. Bohatý program přednášek, seminářů a diskuzí v kruhu pedagogů, studentů, vědců a mladých badatelů je inspirativní pro všechny, kdo považují Platónovu výzvu k filosofickému soubytí a soužití za důležitou pro sebe a pro kulturu, ve které žijí.