INFORMACE

 

LFŠ 2018

Zápas o smysl. Co s kategorií smyslu?

Kde: Velké Losiny

Kdy: 29. 6. – 8. 7. 2018

 

LOKALITA

Letos se poprvé stěhujeme do Velkých Losin v podhůří Jeseníků, kde se navzájem snoubí kultura a příroda. Na místo se nejlépe dostanete vlakem do zastávky Velké Losiny zastávka, odtud asi 200 metrů ke kostelu (z hlavní stanice Velké Losiny je to ještě necelé 2km!). Autobusem jeďte na zastávku Velké Losiny hřbitov.

V obci můžete navštívit kulturní památky jako renesanční zámekruční papírnu či kryté i venkovní termální lázně. Místo je též dobrým výchozím bodem k výletům do Jeseníků (např. k přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně).

 

PŘIHLÁŠENÍ

Pro účast na Letní filosofické škole (LFŠ) není zapotřebí zvláštního přihlášení. Stačí přijet a zúčastnit se. Samotná účast na přednáškách LFŠ je zdarma. LFŠ funguje zcela na dobrovolné bázi. Abychom mohli dále pokračovat, prosíme vás o dobrovolnýpříspěvek na její chod, který můžete poskytnout hotově po svém příjezdu anebo převodem na transparentní účet LFŠ: 4016445379/0800.

Po příjezdu na místě kontaktujte organizátory, kteří Vám sdělí podrobnosti a pomohou s ubytováním. Na místě budeme v pátek 29.6. od 11 hodin.

 

UBYTOVÁNÍ

Ubytování zajišťujeme v místě konání na římskokatolické faře za 100 Kč denně, je však třeba si s sebou přivézt vlastní lůžkoviny (povlečení, deka/spacák) nebo ve stanech na ohrazeném prostranství před farou za jednorázový poplatek 100 Kč na libovolný počet dní. Parkovat je možno v areálu.

POZOR: Ubytovací kapacita je letos omezená! Rezervaci ubytování lze provést ZDE.

V areálu fary jsou účastníkům k dispozici koupelny a kuchyně. V areálu je k dispozici síť wi-fi. V obci je dostatek jak penzionů, tak restauračních zařízení.

 

PŘEDNÁŠKY A DOPROVODNÝ PROGRAM

Není-li uvedeno jinak, přednášky začínají ve 13 hodin a s diskuzí trvají přibližně hodinu. Po každé přednášce následuje 10 minutová přestávka.

 

DRAŽBA

Vyzýváme účastníky LFŠ, aby přivezli nepotřebné knihy (např. duplikáty), které se zábavnou formou na konci každého bloku vydraží ve prospěch spolku k pokrytí nákladů na organizaci.

Mapka místa konání: